Aktualności

8

Sty

Doniczki w kolorze terakota – zmiany

W związku z wymaganiami producentów oraz odbiorców zachodnich zarówno firma Pöoppelmann TEKU oraz Desch-Plantpak wprowadziły nowe rozwiązania dotyczące rodzaju plastiku użytego do produkcji doniczek. Ma to związek z wykrywalnością doniczek w detektorach podczerwieni NIR używanych w zautomatyzowanych sortowniach odpadów co, w dużym skrócie, skutkuje odchodzeniem od użycia czarnego plastiku.

Od 2020 roku doniczki w kolorze terakota/czarny zostaną zastąpione doniczkami w kolorze terakota/szary (TEKU) oraz terakota/terakota (Desch-Plantpak). Nowe doniczki obu producentów spełniają normy przepuszczalności światła. Analogicznie doniczki kolorowe obu firm nie będą miały czarnego wypełnienia.


Doniczki serii TEKU PCR Recycable


Doniczki serii D-Tect

Proces przejścia na nowe doniczki jest dość szybki i zarazem nieunikniony, więc przez okres kilku najbliższych tygodni/miesięcy na stanach magazynowych mogą być zarówno doniczki terakota/czarny jak i nowych serii.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny – z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

O AutorzeMarcin Gerkowicz

Wiceprezes PUH VENTA Sp.z o.o., Główny Specjalista ds. Marketingu i Eksportu. Związany z VENTĄ od 2006 roku. Specjalizuje się w szczególności maszynach ogrodniczych, doniczkach z nadrukami, paletkach transportowych i szkółkarskich oraz we wdrażaniu na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań.