Blog

29

gru

Doniczki Garden Girls z nadrukiem

W związku z pojawiającymi się zapytaniami na temat doniczek z nadrukiem Garden Girls, podajemy skrót oficjalnych informacji na temat nadruków na doniczkach z roślinami od w/w licencjonodawcy:

➡ Wrzosy i wrzośce na licencji Garden Girls muszą być produkowane w doniczkach w kolorze taupe (szaro-brązowe, zbliżone do 403C w skali Pantone).
➡ Doniczki te muszą być wykonane w 100% z materiału PCR (Post-consumer recycled material – materiał z odzysku pokonsumeckiego, popularnie „z żółtych worków”).
➡ Doniczki muszą nadawać się do segregacji w automatycznych systemach recyclingu, czyli muszą być wykrywalne oraz nadajace sie w 100% do przetworzenia.
➡ Nie ma znaczenia, czy doniczka może być termoformowalna lub wykonana metodą wtryskową.
➡ Każda doniczka musi mieć nadruk wg. poniższej specyfikacji.

Dane obowiązkowe:
– Marka jako logo (kolor: magenta, lekko przechylone w taki sposób, aby prawy róg znajdował się u góry). Obowiązuje nowe logo.

– Mrozoodporne wrzosy pączkowe (pod nazwą krajową) lub Calluna vulgaris

– Ochrona odmiany -X 0000 (numer licencji z oznaczeniem kraju) i wielkość doniczki (np. Tb 11, obie informacje można umieścić w dowolnym miejscu)

Dane rekomendowane:
– nazwa odmiany (wg. przesłanej dokumentacji)

Pozostałe możliwe dane:
– Numer MPS lub GGN
– adres strony internetowej www.gardengirls.de
– piktogram: produkt niejadalny
– kod EAN (wymagane zawarcie umowy)
– kod QR Gardengirls
– paszport roślin

Dane niezalecane:
– piktogramy „słońce” i „cień”

W kwestii układu nadruku nie ma ścisłych wytycznych o ile spełnia on w/w kryteria.

W przypadku małych serii możliwe jest użycie etykiet. Etykiety te muszą mieć rozmiar minimalny 40mm*40mm. Paszport rośliny może być zintegrowany z etykietą.

Powyższy materiał ma charakter poglądowy – szczegółowe wytyczne zostaną przesyłane każdemu licencjonobiorcy jako załączniki do umowy licencyjnej.

W/w tekst został autoryzowany przez Panią Olgę Bojczuk (DSG Berlin) – oficjalnego przedstawiciela m.in. licencjonodawcy Garden Girls.

W przypadku zapotrzebowania na doniczki z nadrukami Garden Girls lub dowolnymi innym zapraszamy do kontaktu pod numerem 81/745-24-10 lub pod e-mailem info@venta.pl.