Folie ogrodnicze MARMA


Folie ogrodnicze jest to duża grupa produktów o zróżnicowanym stopniu zaawansowania technologicznego przeznaczonych dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obejmująca folie do prostszych zastosowań jak okrywanie pryzm kiszonek do skomplikowanych wielowarstwowych folii tunelowych oraz specjalnych, stabilizowanych przeciw promieniowaniu UV.


Folie tunelowe Folie tunelowe są wykonane w technologii 3MA. Oznacza to, że składają się z trzech warstw zespolonych ze sobą w procesie wytłaczania tak, że tworzą powłokę o szczególnych właściwościach. Taka budowa nadaje folii większą wytrzymałość nawet przy mniejszej grubości. Tym samym jest ona mocna i bardziej przeźroczysta, a do roślin dociera więcej światła. Technologia fałdowania i nawijania folii 3MA jest również odmienna niż folii tradycyjnych – w wyniku czego nie niszczy się ona na załamaniach
Folie kiszonkarskie Trzywarstwowe folie do wykładania silosów i okrywania pryzm kiszonek. Specjalnie modyfikowane w celu uzyskania między innymi wyższej odporności na przebicie.
Folia silosowo-pieczarkarska Trzywarstwowa folia stosowana w uprawie pieczarki i boczniaka jak również jako folia kiszonkarska.
Folie perforowane Służą do bezpośredniego okrywania roślin (płaskie przykrycia). W zależności od specyfikacji upraw występują różne rodzaje perforacji. Właściwe stosowanie bezpośrednich okryć przynosi, udokumentowane badaniami korzyści, w postaci przyspieszenia i zwiększenia plonów. Daje wymierne oszczędności środków ochrony roślin, poprawia gospodarkę wodną.Folie do upraw specjalnych Stosowane do sterowania tempem wegetacji (seria AGRO-STER), do ściółkowania gleby (m.in. seria AGRO-HYDRO) oraz do upraw bezglebowych (seria AGRO-BAL).Ekrany energetyczne Ekrany energetyczne służą do podwieszania w tunelach ogrodniczych w celu poprawy warunków cieplnych. Na zamówienie mogą być sprowadzona z dodatkiem antykondensacyjnym i z perforacją.Ekrany ogrodnicze rozcięte Mają szereg prostszych zastosowań w ogrodnictwie: okrywanie, osłanianie czy zabezpieczenie przed wpływami zewnętrznymi.Plandeki z folii ogrodniczej Do okrywania niewielkich tuneli oraz do ogólnych zastosowań w ogrodnictwie. Dostępne w trzech szerokościach 6m, 8m, 12m i są wykonane z folii ogrodniczej stabilizowanej przeciw promieniowaniu UV.Taśma klejąca ogrodnicza Taśma nadaje się doskonale do uszczelniania i sklejania folii polietylenowych, napraw tuneli foliowych, łączenia arkuszy folii. Może być używana w rolnictwie, ogrodnictwie. Jest odporna na oleje, środowisko kwasowe oraz zasadowe, warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.UWAGA! W celu uzyskania aktualnej oraz pełnej oferty wraz z doradztwem na temat folii ogrodniczych prosimy się z nami skontaktować.