Nawozy
 • Zapraszamy do kontaktu

Osmocote

 

Osmocote Exact

Osmocote Exact

Osmocote Exact – bezpieczny i sprawdzony nawóz, który skutecznie zaspokaja potrzeby pokarmowe roślin. Doskonale sprawdza się w uprawie szybko rosnących roślin iglastych i liściastych roślin zimozielonych. Może być także stosowany w uprawie roślin doniczkowych.

Osmocote Exact Standard 3-4 M 16-9-12+2MgO+TE jest przeznaczony do stosowania podczas letniego doniczkowania oraz w uprawie roślin o krótkim cyklu produkcyjnym.

Osmocote Exact Standard 5-6 M 15-9-12+2MgO+TE jest opracowany przede wszystkim do stosowania w produkcji roślin w pojemnikach.

Osmocote Exact Standard 8-9 M 15-9-11+2MgO+TE jest opracowany przede wszystkim do stosowania w produkcji roślin w pojemnikach. Polecamy go również do upraw pod osłonami ponieważ jest bezpieczny dla roślin niezależnie od temperatur i roślin wymagających niższego zasolenia podłoża.

 

Osmocote Exact

Osmocote Exact Protect, przedstawiciel 4. generacji nawozów Osmocote, opracowany w technologii DCT – podwójnego otoczkowania, umożliwia opóźnienie uwalniania się składników o 2-3 miesiące. Jest to doskonałe rozwiązanie do szkółek pojemnikowych, gdyż może być zastosowany jesienią, gdy jest mniejszy natłok prac, a rośliny już od pierwszych wiosennych dni będą odpowiednio zasilone. Dzięki temu można ograniczyć wiosenny natłok obowiązków. Osmocote Exact Protect może być od razu zaaplikowany w pełnej dawce, bez konieczności stosowania nawożenia posypowego na wiosnę.

Osmocote Exact Protect 8-9M 14-8-11+2MgO+TE jest opracowany z myślą o jesiennym sadzeniu roślin i uprawie roślin szkółkarskich wrażliwych na zasolenie podłoża.

Osmocote Exact Protect 12-14M jest opracowany z myślą o producentach sadzących rośliny w okresie jesienno-zimowym – od października do połowy stycznia. Nawóz może być stosowany w produkcji pojemnikowej roślin iglastych i liściastych, w tym róż (także sadzonych z balotem).

Osmocote Exact Standard Lo.Start 16-18M łączy w sobie bezpieczeństwo stosowania, określony czas działania i określony sposób uwalniania składników, co dla wielu roślin może stanowić najważniejszy element nawożenia. Osmocote Exact ściśle dopasowuje się do potrzeb roślin co sprawia, że jest wyjątkowo efektywny i bezpieczny w stosowaniu.

 

Osmocote Exact Hi.End 3 4

Osmocote Exact Hi.End 12 14

Osmocote Exact Hi.End 5-6M 15-9-12+2MgO+TE został opracowany do stosowania w produkcji roślinnej w maju-czerwcu. Może być stosowany do roślin iglastych, liściastych oraz wszystkich roślin wymagających niskiego EC w początkowej fazie produkcji.

Osmocote Exact Hi.End 8-9M 15-9-12+2MgO+TE został opracowany specjalnie do wczesnego doniczkowania w marcu-kwietniu. Może być stosowany w pojemnikowej uprawie roślin iglastych, zimozielonych krzewów liściastych i innych roślin szkółkarskich wymagajacych niskiego EC w początkowej fazie wzrostu. Osmocote Exact Hi.End jest także doskonałym rozwiązaniem w uprawie roślin doniczkowych.

Osmocote 5 to najnowsza generacja nawozów otoczkowanych. To sprawdzona skuteczność i bezpieczeństwo nawożenia oraz doskonałe efekty. Osmocote5 3-4M jest przeznaczony do uprawo krótkim czasie produkcji.

Osmocote5 5-6M 16-8-12+2.2MgO+TE jest do sadzenia roślin późną wiosną.

Osmocote5 8-9M 16-8-12+2.2MgO+TE jest do sadzenia roślin wczesną wiosną.

Osmocote 5 12-14M 16-8-12+2.2MgO+TE do sadzenia roślin zimą i wczesną wiosną.

 

Osmocote Bloom 2 3

Osmocote Bloom 12-7-18+TE- nawóz o drobnych granulkach, przeznaczony do nawożenia kwiatów rabatowo-balkonowych, których cykl produkcji trwa ok. 10-12 tygodni.

 

Osmocote Topdress 4 5

Osmocote Topdress FT 22-5-6+2MgO+TE jest przeznaczony do stosowania powierzchniowego (punktowego) w szkółkach kontenerowych w drugim roku uprawy. Może być stosowany w celu szybkiego zazielenienia roślin lub uzupełnienia chwilowych niedoborów składników.

Osmocote Topdress może być stosowany przy nawadnianiu przy użyciu zraszaczy lub systemie kroplowym (nawóz powinien być umieszczony pod emiterem). Nawóz najlepiej stosować przy użyciu specjalnych aplikatorów.Nawóz otoczkowany, przeznaczony do stosowania powierzchniowego w szkółkach kontenerowych. Technologia Fusion Technology sprawia, że granulki przyklejają się do powierzchni podłoża i nie wysypują w transporcie ani nie są wymywane podczas ulewnych opadów. 

 

Osmocote Pro 3 4
Osmocote PrePlant 17-8-10+2MgO+TE opracowaliśmy specjalnie do produkcji roślin ozdobnych w gruncie. Wystarczy 1 nawożenie, żeby zapewnić roślinom podstawowe składniki odżywcze przez 2 sezony. To oszczędność czasu i pracy. I wysoka jakość roślin.

Tańsza wersja nawozów otoczkowanych

Osmocote Pro 3 4

Osmocote Pro jest przedstawicielem drugiej generacji nawozów otoczkowanych. Zawiera wszystkie niezbędne makro- i mikroelementy i działa przez określony czas – od 3-4 miesięcy, nawet do 12-14 w zależności od wybranego wariantu. Może być stosowany jako nawóz podstawowy (do mieszania z podłożem) lub może być stosowany równolegle z nawozami rozpuszczalnymi.W szczególnych sytuacjach tj. wysokie potrzeby pokarmowe, stosowanie punktowe, nawożenie roślin wrażliwych lub produkcja w tunelach/szklarniach, zalecamy stosowanie Osmocote Exact, gwarantującego pełnię bezpieczeństwa dla roślin.

Osmocote Pro 3-4M, 19-9-10+2MgO+TE reprezentujący 2. generację nawozów Osmocote, jest opracowany do stosowania podczas letniego sadzenia i do szybko rosnących roślin o krótkim cyklu produkcji. Pomarańczowe granulki ułatwiają odróżnienie go od Osmocote Exact.

Osmocote Pro 5-6M 19-9-10+2MgO+TE, reprezentujący 2. generację nawozów Osmocote, jest opracowany do stosowania podczas wiosennego sadzenia roślin. Pomarańczowe granulki ułatwiają odróżnienie go od Osmocote Exact.

Osmocote Pro 8-9M 18-9-10+2MgO+TE reprezentujący 2. generację nawozów Osmocote, jest opracowany do stosowania podczas wczesnego, wiosennego sadzenia. Pomarańczowe granulki ułatwiają odróżnienie go od Osmocote Exact.

Już wkrótce dotychczasowy skład Osmocote Pro zostanie zastąpiony przez nowy: 19-9-10+2MgO+mikro.

Ficote Total
Ficote Total 3-4M, 5-6M, 8-9M 17-9-11+2MgO+TE nawóz 2. generacji o deklarowanym czasie działania. Jest zalecany do nawożenia podstawowego mniej wrażliwych upraw, może być stosowany równolegle z nawozami rozpuszczalnymi.

Agroblen

Otoczkowane nawozy w uprawach gruntowych umożliwiają ograniczenie kosztów pracy przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i wysokiej skuteczności w nawożeniu roślin. Otoczkowanie składników odżywczych sprawia, że nawozy Agroblen są w pełni bezpieczne w stosowaniu (także dla młodych, ukorzeniających się roślin) i dostarczają odpowiednią dawkę składników przez kilka miesięcy, w zależności od wybranego wariantu.

Agroblen 2 3

Agroblen 5-6 15-8-16+5MgO działający 5-6 miesięcy, zawiera aż 93% otoczkowanego azotu, co oznacza, że jest to nawóz w pełni bezpieczny także dla wrażliwych i wymagających roślin. Zbilansowana zawartość azotu i potasu umożliwia optymalny wzrost, intensywne wybarwienie i kwitnienie roślin.

Agroblen 18-5-10, działający 2-3 miesiące, został wzbogacony o wapń i magnez, dzięki czemu zapewnia nie tylko prawidłowy wzrost wegetatywny roślin, ale także podnosi intensywność fotosyntezy i poprawia trwałość owoców.

Agroblen 18-11-11 to w pełni otoczkowany nawóz NPK przeznaczony do upraw o krótkim czasie produkcji – do 3-4 miesięcy. Równomierne dostarczanie składników pokarmowych zapewnia uzyskanie zdrowych roślin i wysokiej jakości plonu.

Agroblen 20-10-10+4MgO został opracowany na potrzeby upraw o średnim i długim czasie produkcji. Dostarcza składniki pokarmowe przez 5-6 miesięcy, skutecznie stymuluje wzrost części wegetatywnej.

Agroblen 15-8-16+5MgO jest otoczkowany w 79%. Podwyższona zawartość magnezu stymuluje fotosyntezę i poprawia ogólną kondycję roślin. Składniki pokarmowe są dostarczane równomiernie przez 5-6 miesięcy.

 

Agromaster

Nawozy Agromaster są przeznaczone do stosowania w szkółkach gruntowych. Dostarczają niezbędne składniki pokarmowe w najbardziej przyswajalnej formie. Dzięki otoczkowaniu, składniki są dostępne dla roślin przez 2-3 miesiące, a straty związane z ich wypłukiwaniem do wód gruntowych są zminimalizowane.

Agromaster High

Agromaster High K 12-5-19+4MgO+17SO3 zawiera 32% otoczkowanego azotu, co zapewnia właściwe nawożenie przez 2-3 miesiące od aplikacji. Podwyższona zawartość potasu korzystnie wpływa na dojrzewanie warzyw i owoców, poprawia ich wybarwienie, podnosi odporność na choroby i przemarzanie. Magnez intensyfikuje fotosyntezę.

Agromaster High N 25-5-10, dzięki częściowemu otoczkowaniu azotu (32%) dostarcza ten składnik przez 2-3 miesiące od wykonania nawożenia. Zawarty w nawozie magnez stymuluje fotosyntezę i poprawia kondycję roślin.W nawozie

Agromaster High N / High K 19-5-20, 34% azotu jest zaotoczkowane, co oznacza, że ten pierwiastek jest dostępny dla roślin przez 2-3 miesiące. Zbilansowana zawartość azotu i potasu zapewnia optymalny wzrost, intensywne wybarwienie i obfite kwitnienie krzewów liściastych. Zawarty w nawozie magnez stymuluje fotosyntezę i poprawia kondycję roślin.

 

Nawozy o spowolnionym uwalnianiu składników

Osmoform

Dla producentów oczekujących szybkich efektów, bezpieczeństwa i łatwości stosowania oraz długotrwałego działania nawozów, mamy grupę produktów o spowolnionym uwalnianiu składników. Nawozy Osmoform działają przez 8-10 tygodni i w tym czasie dostarczają roślinom wszystkie niezbędne składniki pokarmowe. Dostępność azotu jest uzależniona od temperatury, wilgotności podłoża i aktywności mikroorganizmów glebowych.

Osmoform NXT

Osmoform NXT 22-5-11+2MgO+TE został opracowany w technologii SilK, dzięki której osiągnięto spowolnienie uwalniania azotu i potasu. Część azotu zawartego w Osmoform NXT jest od razu dostępna dla roślin, część jest uwalniania stopniowo przez kilka tygodni. Nawóz może być mieszany z podłożem jako nawóz startowy lub stosowany powierzchniowo w szkółkach kontenerowych (przykleja się do podłoża) w celu szybkiego dokarmienia roślin np. po zimie.

Osmoform Permanent

Osmoform Permanent 19-7-18+2MgO+TE Osmoform Permanent zawiera makro- i mikroelementy. Dzięki technologii spowolnionego uwalniania azotu, jest on dostępny dla roślin przez 8-10 tygodni od nawożenia. Zawartość szybko działającego azotu gwarantuje szybką reakcję roślin. Skutecznie stymuluje wzrost wegetatywny i kwitnienie.

Peters

Nawozy Peters produkujemy z surowców najwyższej jakości, które gwarantują doskonałą rozpuszczalność. Technologia M-77, którą zastosowaliśmy w tych nawozach, poprawia wnikanie i przyswajanie składników odżywczych. Efekty zastosowania dolistnego nawozów Peters są natychmiastowe.

Peters Professional Combi Sol

Peters Professional Combi-Sol 6-18-36+3MgO+TE jest przeznaczony do stosowania w ostatniej fazie wzrostu roślin. Zapewnia zwarty pokrój (dzięki stosunkowi N:K wynoszącym 1:6) i obfite kwitnienie. Idealnie nadaje się do stosowania przy wysokiej zawartości azotu w pożywce, może być stosowany z saletrą wapniową (przy użyciu systemu dwuzbiornikowego).

 

Peters Plant Finisher

Peters Professional Plant Finisher 9-9-36+3MgO+TE jest wykorzystywany w końcowej fazie uprawy w celu poprawienia jakości pąków kwiatowych. Obniżona zawartość fosforu i podwyższona potasu, zapewniają zwarty, zrównoważony wzrost roślin. Dzięki zwiększonej zawartości żelaza intensyfikuje wybarwienie liści.

 

Peters Blossom Booster

Peters Professional Blossom Booster 10-30-20+2MgO+TE jest stosowany w celu przyspieszenia kwitnienia (otwierania pąków kwiatowych) i poprawienia wybarwienia płatków. Najczęściej jest stosowany w uprawie chryzantem, kwiatów rabatowo-balkonowych, roślin wrzosowatych tj. wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki.

Peters Professional Plant Starter

Peters Professional Plant Starter 10-52-10+TE może być stosowany do podlewania, dolistnie lub mieszany z podłożem. Skutecznie dostarcza fosfor (także w niesprzyjających warunkach tj. niska temperatura podłoża), stymuluje korzenienie się roślin i wytwarzanie pąków kwiatowych

Peters Prof Pot Plant Special

Peters Professional Pot Plant Special 15-11-29+TE to idealny nawóz do stosowania w uprawie kwitnących roślin doniczkowych i rabatowych. Stosunek N:K wynoszący 1:2 zapewnia prawidłowe wybarwienie, zrównoważony wzrost i wysoką jakość uprawy. Pozwala regulować wzrost roślin, zawiera azot przede wszystkim w formie azotanowej.

Peters Professional Poinsettia Mix

Peters Professional Poinsettia Mix 17-7-27+2MgO+TE jest specjalnie dostosowany do potrzeb nawozowych poinsecji. Zawiera optymalną ilość magnezu, molibdenu i cynku, ma obniżoną zawartość boru. Dzięki wysokiej zawartości azotu w formie azotanowej zapewnia prawidłowy rozwój systemu korzeniowego.

Peters Professional Grow Mix

Peters Professional Grow-Mix 21-7-21+3MgO+TE ma odpowiednio wyważony stosunek N:K przy niskiej zawartości fosforu, co sprawia, że prawidłowo stymuluje wzrost wegetatywny. Azot występuje głównie w formie mocznikowej, doskonale nadaje się do stosowania w uprawie storczyków.

Peters Prof Winter Grow Special

Peters Professional Winter Grow Special 20-10-20+TE jest przeznaczony do stosowania w okresie krótkiego dnia i niskich temperatur. Azot w formie amonowej jest szybko przyswajany przez rośliny i skutecznie stymuluje wzrost wegetatywny.

Peters Allrounder

Peters Professional Allrounder 20-20-20+TE to nawóz o szerokim zastosowaniu w ogrodnictwie, zarówno w produkcji szkółkarskiej, jak i kwiatów doniczkowych. Zrównoważona formuła NPK skutecznie stymuluje wzrost wegetatywny. Dzięki zawartości mocznika szczególnie nadaje się do stosowania w okresie wiosenno-letnim, szybko i skutecznie regeneruje rośliny po stresie i uszkodzeniach mechanicznych (cięcie). Często stosowany dolistnie, jako dodatek do środków ochrony roślin.

Peters Professional Foliar Feed m77

Peters Professional Foliar Feed 27-15-12+TE jest przeznaczony do stosowania dolistnego, szczególnie gdy jest utrudnione pobieranie składników z podłoża (np. niskie temperatury). Szybko i skutecznie uzupełnia ewentualne niedobory po obfitych opadach. Doskonale sprawdza się w uprawie chryzantem w gruncie. Dostarcza makro- i mikroelementy, poprawia wybarwienie liści i stymuluje wytwarzanie nowych przyrostów.

Peters Professional Hi Nitro

Peters Professional Hi-Nitro 30-10-10+TE charakteryzuje się wysoką zawartością azotu, przede wszystkim w formie mocznikowej. Stosowany dolistnie szybko i skutecznie uzupełnia niedobory tego pierwiastka, zapewnia intensywne, zielone wybarwienie liści. Powinien być stosowany w optymalnej dla roślin temperaturze powietrza.

Nawozy dolistne

Dolistne dokarmianie upraw to wyjątkowo skuteczny sposób poprawienia plonów, szczególnie w sytuacji, gdy system korzeniowy nie jest w stanie zaopatrzyć całej rośliny w odpowiednią ilość składników pokarmowych. Może to być związane z niekorzystnymi warunkami środowiska, tj. niskie temperatury, susza, niewłaściwy odczyn gleby (pH) lub obecność roślin konkurencyjnych. Dokarmianie dolistne to dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć niedoborów pokarmowych.Nawozy dolistne oferowane przez ICL dostarczają składniki odżywcze w wysoko przyswajalnej formie, a zastosowana w Agroleaf Power technologia M-77 znacząco poprawia przenikanie preparatu do wnętrza rośliny i umożliwia pełniejsze ich wykorzystanie.

 • Wyjątkowo wysoka koncentracja składników odżywczych, co umożliwia zmniejszenie dawek nawozów,
 • Pełny pakiet makro- i mikroelementów dostosowanych do bieżących potrzeb roślin,
 • Zawartość substancji podnoszących odporność na stres,
 • Wysoka czystość chemiczna gwarantująca szybkość działania, bezpieczeństwo roślin i wysoką skuteczność,
 • Doskonała rozpuszczalność, także w zimnej wodzie,
 • Możliwość mieszania ze środkami ochrony roślin,
 • Formuły DPI i M-77 zapewniające maksymalne wykorzystanie składników pokarmowych.

Agroleaf

 

Agroleaf Power Total

Agroleaf Power Total – zrównoważony zapewnia kompleksowe odżywienie roślin. Działa szybko i skutecznie, dostarczając niezbędne makro- i mikroelementy (schelatowane, co podnosi ich przyswajalność).

 

Agroleaf Power High N

 

Agroleaf Power High N – azotowy stymuluje przyrost masy zielonej i poprawia wydajność fotosyntezy, co korzystnie wpływa na kondycję roślin.

 

Agroleaf Power High P

Agroleaf Power High P – fosforowy może być stosowany wczesną wiosną do pobudzenia roślin, gdy fosfor zawarty w glebie jest trudno dostępny ze względu na niskie temperatury. Doskonale stymuluje rozwój systemu korzeniowego, kwitnienie, sprzyja zawiązywaniu owoców i ogranicza opadanie zawiązków.

 

Agroleaf Power High K

Agroleaf Power High K – potasowy poprawia mrozoodporność, odporność na choroby i niekorzystne warunki środowiska (np. suszę). Stosowany w fazie owocowania przyspiesza dojrzewanie owoców, poprawia ich wybarwienie, podnosi zawartość cukrów.

 

Agroleaf Power Calcium

Agroleaf Power Calcium 11-5-19+9CaO+2.5MgO+TE – wapniowy to jedyny nawóz na rynku o wysokiej zawartości potasu i wapnia, dzięki czemu działa podwójnie – ogranicza występowanie chorób fizjologicznych tj. zgnilizna wierzchołkowa czy gorzka plamistość i jednocześnie sprzyja zwiększaniu poziomu cukrów w owocach i zwiększa twardość owoców miękkich.

 

H2Gro

H2Gro zostało opracowane specjalnie do szybszego i skuteczniejszego nawadniania podłoży ogrodniczych. H2Gro poprawia dostępność wody dla roślin i jej rozprowadzenie w podłożu.

 

Fertygacja

Fertygacja, czyli nawożenie podczas nawadniania przy użyciu systemów nawadniających, to wysoko efektywny sposób dostarczania składników pokarmowych. Dzięki możliwości precyzyjnego ustalenia dawek nawozowych i szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby roślin, jest to metoda także bardzo ekonomiczna. Prawidłowo opracowany program nawożenia bazuje na aktualnych wynikach analizy wody i podłoża – zapytaj naszych doradców o bezpłatne zalecenia.W ICL jesteśmy świadomi wpływu pH na przyswajalność pierwiastków, dlatego opracowaliśmy nawozy, za pomocą których można wpływać na jego wartość. Optymalny odczyn oznacza:

 • Lepsze pobieranie składników, szczególnie fosforu i mikroelementów,
 • Mniejsze zanieczyszczenia systemu nawadniającego, niższe koszty jego eksploatacji

Korzyści płynące z wykonywania fertygacji:

 • Składniki pokarmowe są dostarczane w dawkach, które mogą być od razu wykorzystane przez rośliny,
 • Lepsze dostosowanie pożywki do aktualnych potrzeb roślin i zmieniających się warunków uprawy,
 • Pierwiastki dostarczane są dokładnie tam, gdzie powinny, czyli do strefy korzeniowej,
 • Zasolenie podłoża na poziomie bezpiecznym dla upraw.

Universol

Grupa nawozów Universol jest doskonałym rozwiązaniem do fertygacji – do nawożenia podstawowego i/lub uzupełniającego do Osmocote. Nawozy Universol można dowolnie ze sobą mieszać i komponować nowe składy. Są dostosowane do jakości wody w gospodarstwie. Dobrze się rozpuszczają i przynoszą długotrwałe efekty. Wszystko to sprawia, że po Universol sięga coraz więcej producentów – szkółkarzy i producentów roślin doniczkowych i rabatowo-balkonowych.

Universol Green
Universol Green (zielony) 23-6-10+2.7MgO+TE, z wysoką zawartością azotu, o korzystnym stosunku azotu do potasu wynoszącycm 2:1, zapewnia intensywny i szybki wzrost w początkowej fazie rozwoju. Dodatkowo dostarcza pełny pakiet mikroelementów i magnez.

 

Universol Yellow

Universol Yellow (żółty) 12-30-12+2.2MgO+TE – żółty, z wysoką zawartością fosforu, najczęściej jest stosowany w początkowej fazie uprawy, bezpośrednio po doniczkowaniu, w celu stymulowania rozwoju korzeni. Stosowany w późniejszym okresie sprzyja wytwarzaniu pąków kwiatowych. Universol zawiera pełny pakiet niezbędnych makro- i mikroelementów.

 

Universol Violet

Universol Violet (fioletowy) 10-10-30+3.3MgO+TE z wysoką zawartością potasu, do końcowej fazy wzrostu. Stymuluje kwitnienie, zapewnia zwarty wzrost roślin i intensywne wybarwienie. Poprawia drewnienie tegorocznych pędów i podnosi mrozoodporność.

 

Universol Blue

 

Universol Blue (niebieski) 18-11-18+2.5MgO+TE o zrównoważonej formule, jest przeznaczony do ogólnego odżywiania wszystkich rodzajów roślin przed kwitnieniem. Może być stosowany w następnej kolejności po Universol Yellow – Żółtym.

 

Universol Orange

Universol Orange (pomarańczowy) 16-5-25+3.4MgO+TE o korzystnym stosunku N:K jest przeznaczony do odżywiania roślin kwitnących o dużej masie liści. Sprzyja utrzymaniu zwartego pokroju.

 

Universol Basic

Universol Basis 4-19-35+4.1MgO+TE jest przeznaczony do systemów dozowania w różnych zbiornikach typu A+B+kwas, wraz z saletrą wapniową.

 

Universol Special P

Universol Special P 19-6-27+TE jest doskonałym rozwiązaniem w uprawie roślin kwitnących. Zawiera 50% polifosforanów co zwiększa efektywność pobierania fosforu przez rośliny w szerokim zakresie pH podłoża.

Solinure

 

Solinure

Solinure 1 10-5-39+2MgO+TE sprzyja poprawie odporności roślin i jakości owoców. Doskonale sprawdza się w produkcji szklarniowej i tunelowej, także w okresie niskich temperatur i krótkiego dnia. Dobrze sprawdza się w uprawie roślin owocowych.

Solinure 2 7-19-38+2MgO+T.

Solinure 3 12-5-35+2MgO+TE

Solinure 4 14-6-23+2MgO+TE

Solinure 5 20-20-20+TE

Solinure 6 15-15-15+TE zawiera zrównoważony zestaw NPK, mikroelementy i siarkę. Doskonale sprawdza się w produkcji tunelowej i szklarniowej, może być stosowany w uprawie roślin owocowych.

Solinure 7 18-11-11+2MgO+TE doskonale zaspokaja potrzeby pokarmowe roślin w fazie wegetatywnej. Może być stosowany w uprawie pod osłonami.

Solinure 8 23-10-10+5.6MgO+TE doskonale zaspokaja potrzeby pokarmowe roślin w fazie wegetatywnej. Wyższa zawartość magnezu stymuluje wytwarzanie chlorofilu i zwiększa efektywność fotosyntezy, sprzyja utrzymywaniu zawiązków. Może być stosowany w uprawie pod osłonami

Solinure 9 11-35-11+2MgO+TE mdzięki wysokiej zawartości fosforu, stymuluje rozwój systemu korzeniowego i dostarcza niezbędne makro- i mikroelementy. Może być stosowany w uprawie pod osłonami.

 

Nawozy do trawy

 

Landscaper Pro All Round

LandscaperPro All Round 24-5-8+2MgO to nawóz służący do nawożenia trawników już ustabilizowanych. Dzięki działaniu 4-5 miesięcy, może być aplikowany raz w sezonie lub łączony z innymi nawozami z grupy Landscaper Pro.

 

Landscaper Pro Maintenance

LandscaperPro Maintenance 25-5-12 to nawóz o kontrolowanym uwalnianiu składników, który skutecznie zaspokaja potrzeby pokarmowe trawnika przez 2-3 miesiące.

 

Landscaper Pro New Grass

LandscaperPro New Grass 20-20-8jest przeznaczony do stosowania na nowo zakładanych trawnikach – sianych i układanych z rolki. Może być także aplikowany do szybkiego pobudzenia trawnika po zimie.

 

Landscaper Pro Universtar Balance

LandscaperPro Universtar Balance 15-5-16jest przeznaczony do ogólnej pielęgnacji istniejących trawników oraz krzewów.

 

Landscaper Pro Stress Control

LandscaperPro Stress Control 16-5-22został opracowany w celu wzmocnienia trawy w okresie wysokich temperatur i ewentualnej suszy.

 

Landscaper Pro Shade Special

LandscaperPro Shade special 11-5-5+8Fe Specjalnie dobrany skład nawozu LandscaperPro Shade Special umożliwia skuteczne wypieranie mchu z zacienionych trawników przy jednoczesnym wzmacnianiu murawy

 

Landscaper Pro Flora

LandscaperPro Flora 15-9-11+3MgOzostał opracowany specjalnie dla krzewów, drzew i bylin rosnących w ogrodzie (także roślin doniczkowych, jednorocznych). Odpowiednio dobrany skład zapewnia prawidłowy wzrost i obfite kwitnienie przez cały sezon.

 

Obiekty sportowe mikrogranulki

 

Greenmaster Cold Start

Greenmaster Cold Start 11-5-5+8Fe umożliwia trawie szybkie odzyskanie wigoru po zimie, czego efekty są widoczne nawet w niskich temperaturach.

 

Greenmaster Pro Lite Spring Summer

Greenmaster Pro-Lite Spring & Summer 14-5-10+2MgO jest przeznaczony do stosowania w pełni sezonu, wzmacnia trawę i zapewnia jej żywe wybarwienie.

 

Greenmaster Pro LiteZero Phosphate

Greenmaster Pro-LiteZero Phosphate 14-0-10+3.4MgOzalecany jest do stosowania w trakcie sezonu. Dzięki wysokiej zawartości potasu podnosi odporność murawy na okresowe susze i warunki zimowe.

 

Greenmaster Pro Lite Autumn

Greenmaster Pro-Lite Autumn przygotowuje trawę do lepszego zimowania, podnosi odporność na przemarzanie i choroby, poprawia jej wybarwienie.

 

SierraformGT Anti Stress

SierraformGT Anti-Stress 15-0-26+Fe (6 – 8 tygodni) redukuje skutki stresu wodnego, podnosi odporność murawy na okresowe przesuszenie, podnosi mrozoodporność, zapewnia żywą barwę.

 

SierraformGT Spring Start

SierraformGT Spring Start 16-0-16+Fe+Mn (6 – 8 tygodni) pobudza do wzrostu po spoczynku zimowym, nadaje żywe wybarwienie, działa nawet w niższych temperaturach

 

SierraformGT Pre Seeder

SierraformGT Pre-Seeder 18-22-05 (6 – 8 tygodni) przeznaczony pod nowo zakładane trawniki, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, dostarcza składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu.

 

SierraformGT K Step

SierraformGT K-Step 6-0-27+MgO (6 – 8 tygodni) Podnosi odporność na przesuszenie, mróz, czynniki chorobotwórcze, dostarcza niezbędne mikroelementy, poprawia wybarwienie.

 

SierraformGT All Season

SierraformGT All Season 18-6-18+2MgO (6 – 8 tygodni) umożliwia prawidłowy wzrost, żywe wybarwienie, a dzięki zawartości mikroelementów podnosi ogólną zdrowotność i odporność murawy, stymuluje rozwój systemu korzeniowego.

 

Mikroelementy

 

Micromax Premium

Micromax Premium B+Cu+Fe+Mn+Mo+Zn jest nawozem dostarczającym wszystkie niezbędne mikroelementy umożliwiające prawidłowy wzrost i rozwój roślin.

 

MicroMax WS TE Mix

MicroMax WS TE Mix jest nawozem rozpuszczalnym zawierającym wszystkie niezbędne mikroelementy w postaci chelatów, co poprawia ich przyswajalność. Służy do fertygacji i interwencyjnego stosowania po wystąpieniu niedoborów mikroelementów. Może być stosowany dolistnie.

 

MicroMax WS Fe

MicroMax WS Fe – żelazowy jest nawozem rozpuszczalnym zawierającym schelatowane żelazo (EDDHA) i biostymulator X3, który intensyfikuje pobieranie składnika. Służy do fertygacji i stosowania dolistnego (interwencyjnego) po wystąpieniu niedoborów żelaza.