Podłoża
  • Zapraszamy do kontaktu

Podłoża Aura i Sterlux

podloza aura

Podłoża warzywne

 

aura podloze warzywne

Uniwersalne podłoża warzywne 50l, 80l

Profesjonalne, gotowe podłoże polecane szczególnie do uprawy warzyw w późniejszych fazach rozwojowych; gwarantuje równomierny rozwój roślin.

Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy o formulacji NPK 14–16–18 z dodatkiem mikroelementów. pH substratu warzywnego mieści się w przedziale 5,5–6,5. W naszej standardowej ofercie znajduje się również podłoże warzywne z piaskiem.

 

aura podloze wysiew pikowanie

Podłoże do wysiewu i pikowania AURA

Profesjonalne, gotowe podłoże do wysiewu i pikowania roślin. Niski poziom zasolenia dostosowano do wczesnych faz rozwojowych roślin. Ujednolicona, lekka, bardzo drobna struktura, znakomicie przyjmuje i utrzymuje wilgoć. Odczyn produktu jest regulowany kredą tak, aby mieścił się w granicach pH a H2O od 5,4 do 6,0.

 

Podłoża kwiatowe

 

aura podloze kwiatowe

Uniwersalne podłoże kwiatowe AURA 5l, 10l, 20l, 50l, 80l

Gotowe podłoże do uprawy roślin ozdobnych o średnich wymaganiach pokarmowych. Znakomicie nadaje się do sadzenia roślin doniczkowych, a także do stosowania w ogródkach kwiatowych. Poprawia strukturę gleby. Podłoże charakteryzuje się stabilnym składem podłoża oraz pH 5,5–6,5. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów.

 

aura podloze pelargonia

Podłoże do peralgonii AURA 80l

Wysokiej jakości podłoże z dodatkiem glinki o frakcji 2/8 mm, idealnie dostosowane do wymagań uprawowych pelargonii. Stosowanie podłoża w połączeniu z wymaganym nawożeniem zapewnia roślinom obfite kwitnienie. Dodatek gliny zwiększa pojemność wodną oraz podwyższa możliwości magazynowania składników pokarmowych. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. Podłoże odkwaszone jest kredą do wartości pH 5,5–6,5.

 

aura podloze chryzantemy

Podłoże do uprawy chryzantemy AURA 80l

Profesjonalne, gotowe podłoże do uprawy chryzantemy. Pulchna o zwiększonym ciężarze objętościowym struktura, doskonale przyjmująca i utrzymująca wilgoć. Dzięki dodatkowi gliny kompleks sorpcyjny podłoża jest większy i może zmagazynować znacznie więcej składników mineralnych. Substrat ten zapewnia znakomite warunki dla rosnących w nim roślin. Produkt wzbogacono o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów, a pH uregulowano do zakresu 6,0 – 7,0.

 

aura podloze specjalistyczne

Specjalistyczne podłoże warzywne: kapusta, kalafior, brokuł AURO 80l

Wprowadziliśmy na rynek dwa rodzaje Specjalistycznego podłoża warzywnego. Jedno podłoże przeznaczone jest do uprawy roślin psiankowatych, takich jak pomidor, papryka czy oberżyna (pH 5,4–6,2). Drugi rodzaj substratu znajduje zastosowanie w uprawie roślin krzyżowych: kapusty, kalafiora czy brokuła. Odczyn tego podłoża, specjalnie wyższy, mieści się w zakresie pH 6,0–6,8. Podwyższone pH przyczynia się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia choroby grzybowej – kiły kapusty. Specjalistyczne podłoża warzywne są skomponowane na bazie drobnej frakcji cegiełki oraz czarnego i jasnego, drobnego torfu frezerowego. Oba produkty zawierają wieloskładnikowy nawóz w dawce 1 kg/m3 oraz nawóz mikroelementowy.

 

Torfy ogrodnicze

 

stelux podloza torf kwasny

Torf ogrodniczy pH 3,5 4,5 STERLUX 20l

Produkt ten to naturalny wysoki torf sphagnowy zbierany techniką frezowania. Nie zawiera on żadnych nawozów sztucznych, ani żadnych innych dodatków. Torf czysty jest doskonałym surowcem do sporządzania własnych podłoży w uprawach ogrodniczych. Nadaje się on szczególnie do sporządzania podłoży do roślin kwaśnolubnych, takich jak rododendrony, rośliny wrzosowate czy iglaki. Po zasileniu torfu w odpowiednie nawozy, a w miarę możliwości również w mieloną korą sosnową, ziemią kompostową itp., można otrzymać doskonałe podłoże uprawowe.

 

stelux podloza torf odkwaszony

Torf ogrodniczy pH 5,5 6,5 STERLUX 80l

Torf ogrodniczy marki STERLUX w połączeniu z glebą nadaje jej pulchną strukturę. Doskonale nadaje się do zakładania i regeneracji trawników. Po dodaniu nawozów torf może być bazą do wykonywania własnych podłoży. Produkt podobnie do innych wyrobów Hollasu powstał na bazie torfu wysokiego.

 

Podłoża uniwersalne

 

stelux podloza pikowanie

Hobbystyczne podłoże do wysiewu i pikowania 20l

Podłoże jest skomponowane z jasnego i ciemnego, wysokiego torfu frezerowego o drobnej frakcji, z dodatkiem płukanego piasku kwarcowego. Oba rodzaje torfu mieszane są w równych proporcjach, 50% do 50%. Odczyn torfu jest regulowany kredą tak, aby mieścił się w granicach pH w H2O 5,4 do 6,0. Podłoże zawiera wieloskładnikowy nawóz oraz łatwo przyswajalne formy boru, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku.

Podłoże uniwersalne STERLUX 10l, 20l, 50l, 80lPodłoże uniwersalne marki STERLUX to gotowy substrat do uprawy warzyw oraz większości gatunków roślin ozdobnych w doniczkach, na działkach i w ogrodach. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o wieloskładnikowy nawóz z dodatkiem mikroelementów. Odczyn substratu utrzymuje się w przedziale pH 5,5 – 6,5.

 

stelux podloza kwiatowe

Podłoża kwiatowe

Podłoże kwiatowe STERLUX 50lPodłoże kwiatowe polecamy do amatorskiej uprawy roślin ozdobnych w doniczkach, na balkonach i w ogrodach. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. Odczyn (pH 5,5 – 6,5) dostosowano do wymagań większości kwiatów.

Podłoże do peralgonii STERLUX 20l, 50lTo gotowy do użytku substrat, który doskonale nadaje się amatorskiej uprawy pelargonii. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego , wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy i glinkę. Wartość pH regulowana jest za pomocą kredy od 5,5 do 6,5.

 

stelux podloza storczyki

Podłoże do storczyków 5l

Podłoże do storczyków to gotowy do użytku przepuszczalny i szybko przesychający substrat. Dzięki specjalnie dobranym składnikom produkt ten charakteryzuje się znacznie zwiększoną pojemnością powietrzną i bardzo dużą przewiewnością. Z powodzeniem można stosować go również w uprawie innych niż orchidee epifitów. Produkt powstał na bazie najwyższej jakości torfu wysokiego – torfu cegiełkowego, kory sosnowej, kokosu oraz innych komponentów. Skład podłoża gwarantuje trwałość jego struktury przez okres kilku lat.

 

stelux podloza iglaki

Podłoża do krzewów iglastych oraz trawników

Podłoża do krzewów iglastych STERLUX 20l, 50lPodłoże marki STERLUX do uprawy roślin iglastych to gotowy substrat do sadzenia, przesadzania większości gatunków krzewów i drzew iglastych. Świetnie będą rosły w nim: jodły, świerki, sosny, cyprysy, modrzewie, żywotniki, cisy oraz jałowce. Podłoże nadaje się do donic, jak i do gruntu. Skład substratu, dobór poszczególnych komponentów sprawia, że zarówno drzewka, jak i krzewy iglaste rosną szybko i zdrowo, uzyskują intensywne zabarwienie części zielonych.